U ponudi imamo dvoslojno (4-16-4) i troslojno staklo (4-12-4-12-4). Staklo je jako bitan čimbenik za toplinsku i zvučnu izolaciju zato ako ne želite gubiti toplinsku energiju iz prostora ovo staklo je idealno za Vaše potrebe. U našoj proizvodnji već standardno na svaki proizvod stavljamo low-e 4S staklo.
Low-e staklo
Low-e staklo ili staklo niske emisije (low emissivity) s mekim nanosom.
To je staklo namijenjeno za izradu izo-stakla, koje je vrlo učinkovito pri očuvanju topline u samoj zgradi, maksimalno propušta svjetlost i sunčevu energiju u unutrašnjost.
Low-e staklo prozirno je float staklo, premazano s oksidima metala s katodnim naparivanjem u vakumskim uvjetima. Taj napareni sloj izuzetno je odbojan na dugovalnu toplinsku radijaciju i također je poznat kao sloj niske emisije.
Princip low-e stakala ja da se na staklo nanese tanak sloj na bazi vandijeva dioksida.
Taj sloj u zimskim uvjetima potpuno propušta zrake, a tijekom ljeta ponaša se poput filtera i spriječava prolaz toplinskog zračenja kroz staklo. Prema podacima proizvođača mijenjanje starog jednostrukog prozora novim, dvostrukim ( U=1,3 W/m2K i low-e premazom ), isplaćuje se financijski kroz 2 godine grijanja.
Staklo 4+16+4 ispunjen zrakom ima U-vrijednost W(m2.K) = 1,3 dok ispunjen plinom ima 1,1.
PLANITHERM 4S ( 4 GODIŠNJA DOBA )
4S označava četiri godišnja doba (four seasons) te je upravo zato optimalna opcija za cijelu godinu.
Kako smanjiti troškove i koje su sve prednosti ovog stakla možete pogledati na poveznici Planitherm 4S brošura HR
Planiterm 4S staklo
Što je koeficijent prolaska topline i kako se računa?
Koeficijent prolaska topline (oznaka: U) količina je topline koju građevni element gubi u 1 sekundi po m2 površine, kod razlike temperature od 1 K (Kelvin) izraženo u W/m2K.
Zašto je to važno?
Gubitci kroz prozore čine čak polovicu ukupnih toplinskih gubitaka kuće ili stambene zgrade. Kako biste pri kupovini mogli procijeniti koji prozori su energetski najučinkovitiji, pomoći će vam brojčana vrijednost koju predstavlja koeficijent prolaska topline prozora, ponekad označen i kao Uw vrijednost ili Uw koeficijent.
Ug i Uf vrijednosti
Osim Uw vrijednosti koja označava koeficijent cijelog prozora, u specifikacijama prozora obično se navode i:
Ug vrijednost – koeficijent prolaska topline samog stakla
Uf vrijednost – koeficijent prolaska topline okvira prozora